GEO DO FÉNIX


Radi by sme vás zasvätili do celoročnej aktivity pre Fénix na rok 2015 – nie je to však tradičná etapová hra, ale celosvetová hra modernej doby – Geocaching. Znie to príliš počítačovo? Áno, počítač a internet je neoddeliteľnou súčasťou tejto novodobej hry, no na druhú stranu bez toho, aby ste vyšli na kopec, do parku, či k jazeru – sa nezahráte. Znie to nezvyčajne, však? A práve touto hrou by sme Vás radi previedli – pekne od základov a postupne, súťaživo.

Spracovali sme nápad predsedu ÚO Nová Dubnica, Mirka Závackého, a pripravili pre vás a vaše deti celoslovenskú hru “Geo-DO Fénix” v ktorej vám postupne ukážeme ako sa stať správnym geo-cacherom /čítaj: geo-kešerom/.

Úlohy na túto hru budú pravidelne, cca každé 2-3 mesiace zverejňované na našej stránke, aby ste mali dosť času vyskúšať svoje nové poznatky. Pripravíme pre vás príručky a bude k dispozícii e-mail, tzv. HOT LINKA, na ktorú nám budete môcť hocikedy napísať v prípade nejasností alebo problémov, lebo sami máme dlhoročné skúsenosti s geocashnigom. Územné organizácie budú súťažiť proti sebe o tú najlepšiu a výstupom na konci bude vaša vlastná keška.

Verím, že Vás táto ponuka osloví a podporíte v deťoch ducha lovca pokladov, pričom pri hľadaní spoznajú kopec užasných a možno i Vami nespoznaných miest miest.