Iniciatívy mladých


ČO JE TO MLÁDEŽNÍCKA INICIATÍVA?

Mladí ľudia sa rozhodnú zmeniť, vylepšiť niečo vo svojej krajine, vo svojom okolí alebo kdekoľvek inde. Práve toto je najväčšia výzva a zároveň najväčšia príležitosť! Stačí, ak máte nápad, návrh, čo by ste chceli robiť: projekt si sami zostavíte a zrealizujete, samozrejme s pomocou našej organizácie. Hlavnými iniciátormi a aktérmi ste VY. Čo všetko by sa napríklad dalo v rámci mládežníckych iniciatív urobiť? Niečo, čo je zaujímavé pre vás a prínosné pre spoločnosť! Vašou témou môže byť napríklad kultúra a umenie, antidiskriminácia, životné prostredie, európska uvedomelosť, boj proti drogám, starostlivosť o deti alebo starších ľudí, miestny rozvoj, informovanosť mládeže, médiá, voľný čas mládeže, šport, atď. Mládežnícke iniciatívy sú jednou z tých aktivít, ktoré podporuje i program Erasmus+.

ČO Z TOHO BUDEME MAŤ?

Na vlastnej koži si vyskúšate, aké to je, dostať dobrý nápad a zrealizovať ho. Skúsenosti, ktoré získate pri uskutočňovaní projektu, pre vás budú k nezaplateniu. Okrem toho zažijete mnoho zábavy, možno nájdete spriaznené duše (podobných šialencov), ale najmä získate úžasný pocit zadosťučinenia, ak vám projekt vyjde. Okrem toho získate YOUTHPASS.

AKO TO PREBIEHA?

Nejaké veci vymyslíme aj my (keďže sa tiež ešte stále považujeme za mladých a iniciatívnych) a ponúkneme vám zapojiť sa. Ale je predovšetkým na vás, aby ste sa ohlásili s vaším nápadom, nech je v akokoľvek hrubých rysoch. Naša organizácia vám poskytne potrebné zázemie, radu a podporu. Vy sami si projekt zostavíte a my vám ho pomôžeme napísať a vybavíme papierovačky a administratívu. Poskytneme vám tiež pomoc s tými aspektmi projektu, na ktoré sa „nebudete cítiť“. A ak to budete potrebovať, skúsime pre vás zohnať tútora, ktorý sa vám bude venovať počas tvorenia projektu i počas jeho realizácie.

MÔŽEME SA ZÚČASTNIŤ?

Ak ste aspoň štyria a máte aspoň 18 a najviac 30 rokov, ste vítaní.
Takže nám určite dajte o sebe vedieť, budete slávni.