Vzdelávanie


VZDELÁVANIE?

Ver alebo nie, vo FÉNIXe sa môžeš aj vzdelávať. Samozrejme, nepoužívame pritom tabuľu a kriedu, ani skúšanie a známkovanie – naopak, každý dostane priestor prejaviť sa a vyskúšať si, čo ho baví a každý môže byť ocenený. Na našich kurzoch a školeniach je vždy dobrá nálada, plno veselých ľudí a na programe sú hry, tvorivé dielne, simulácie, divadlo, súťaže, šport, výlety a mnoho iných zaujímavých aktivít, takže nudiť sa určite nebudeš.

V ČOM SA MOŽNO VZDELÁVAŤ?

FÉNIX má pre teba pripravených viacero okruhov, v ktorých sa môžeš zdokonaľovať. Predovšetkým sú to kurzy a školenia pre budúcich inštruktorov a vedúcich detských kolektívov, a tiež pre animátorov aktivít pre deti a mládež. Ďalšou možnosťou je účasť namedzinárodných výmenách či Európskej dobrovoľníckej službe. A napokon, radi ťa vyšleme na rozličné školenia do zahraničia. O aktuálnych príležitostiach budeme informovať na našich stránkach.

ČO Z TOHO MÁM?

Pojem „vzdelávanie“ sa ti možno spája s nepríjemnými zážitkami zo školy alebo z hodín klavíra, do ktorých ťa nútili rodičia. Ale u nás sa môžeš vzdelávať, a zároveň sa vynikajúco baviť – to znamená, tráviť svoj voľný čas naplno. Okrem osvedčenia vedúceho, prípadne Youthpassu nezískaš nijaké vysvedčenie, ale ak sa zúčastníš našich aktivít, obohatí ťa to o nové zážitky a cenné skúsenosti „z prvej ruky“, ktoré môžu byť na nezaplatenie.

MÔŽEM TO SKÚSIŤ?

Isteže. Nevyžadujeme nijaké predchádzajúce skúsenosti, nezaujímajú nás tvoje študijné výsledky, ale ak si mladý človek, ktorý chce skúsiť niečo nové a stať sa niečím dobrým, potom si vítaný.

ČO PRE TO TREBA UROBIŤ?

Stačí sledovať našu ponuku a včas zareagovať, ak ťa niečo zaujme. Budeme sa veľmi tešiť, ak sa ozveš.