12. a 13. októbra sa konal už 3. ročník Maratónu spoločenských hier v obci Veľké Úľany pod vedením DO FÉNIX Bratislava. Keďže čoraz viac obyvateľov prejavuje záujem o moderné spoločenské hry, pokračujeme aj v našej pravidelnej činnosti v rámci ÚĽ HIER (pravidelné herné stretnutia v MSKS Veľké Úľany), naše 17. stretnutie sa bude konať už 23.11. o 15:00 hod.

Pred tretím ročníkom sme sa opäť obrátili na Základnú školu Veľké Úľany, ktorá sa opäť stala naším spoluorganizátorom. Okrem priestorov telocvične nám škola poskytla aj pedagogický dozor a skúsených dobrovoľníkov z radov žiakov, ktorí nám vo veľkom zjednodušili našu prácu. Počas maratónu sa konali rôzne súťaže o spoločenské hry, ktoré nám poskytlo české vydavateľstvo MINDOK a predajňa spoločenských hier LUDOPOLIS. Traja dobrovoľníci z Ludopolisu nám pomáhali aj s vysvetľovaním pravidiel pre návštevníkov. Podporiť nás prišla aj Akadémia spoločenských hier.

Naša ponuka hier sa každým rokom rozrastá. Pred týmto maratónom do našej zbierky pribudli rôzne novinky pre tých najmenších (Little circuit, či Osadníci z Katanu – Junior), ale aj pre skúsených hráčov (Na křídlech, Everdell). Takto bolo v ponuke viac ako 150 hier. Okrem 24 hodín hrania sa konali aj sprievodné aktivity  – v sobotu “Maľovanie herných figúrok”, čo malo obrovský úspech najmä medzi mladšími hráčmi a v nedeľu sa konali 3 vedomostné kvízy. VÍťazi si odniesli hru Krabčáci. Počas kvízu súťažiaci mohli porovnať svoje vedomosti o spoločenských hrách, o DO FÉNIX a o našej činnosti, ktoré sa mohli dozvedieť z plagátov umiestnených v budove telocvični. Tie obsahovali rôzne historické, vzdelávacie i vtipné fakty.

Veľká vďaka za podporu patrí aj našim sponzorom TESCO, Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR, Iuvente – Slovenský inštitút mládeže, PEX a M snacks. Obrovské poďakovanie patrí všetkým dobrovoľníkom, ktorí venovali svoj voľný čas pre dobro ostatných.

V skratke, úsmev na tvári účastníkov nás motivuje aby sme organizovali takéto podujatia a tešíme sa nabudúce!

  – tím DO FÉNIX Bratislava