Ani sme sa nenazdali a projekt Spolu proti korone sa nám rúti do finále. Posledných 9 týždňov sme vám každý pondelok prinášali nové nápady, tipy a inšpirácie. Vy ste sa zapájali, tvorili a posielali nám fotky vašich aktivít na email. A my sme sa z toho samozrejme veľmi tešili. Dnes tu pre vás máme posledný – desiaty týždeň. Čaká na vás čokoládová výzva, výroba vianočných ozdôb, pozdrav Fénixákom a záverečná disciplína v turistickom viacboji Prines oheň a zvíťazíš. Vaše posledné výstupy nám môžete posielať na sutaze@do-fenix.sk

#ChocolateCoveredAnythingDay
Tento týždeň máme pre vás jednu bláznivú výzvu z kalendára medzinárodných dní. 16.december je totiž dňom, kedy na všetko patrí čokoláda! Doslova, všetko môžete namočiť do čokolády. Určite je aj medzi vami veľa milovníkov čokolády a už teraz sa vám zbiehajú slinky. My odporúčame ovocie a oriešky v čokoláde. Pošlite nám fotku, ako ste tento deň oslávili a aké pochúťky a ste si pripravili.

VIANOČNÉ OZDOBY
Vianoce sú naozaj za dverami a my veríme, že aj vďaka našim inšpiráciám už máte svoj domov vyzdobený. Tohtotýždňovým kreatívnym tipom sú ozdoby na vianočný stromček. Nemusíte kupovať gule ani reťaze, vyrobte si vlastné. Pozrite, aké krásne ozdoby si môžete doma vyrobiť.

PRINES OHEŇ A ZVÍŤAZÍŠ – OHNE
Aj turistický viacboj Prines oheň a zvíťazíš sa blíži k svojmu záveru. Dobehnite do finále splnením poslednej úlohy. Každý správny zálesák by mal vedieť založiť oheň a to nie hocijaký. Pagoda, hranica alebo pyramída. Áno aj ohne majú svoje mená. Naučte sa ich rozpoznať a splníte tak aj úlohu na poslednom stanovisku. A v tejto chvíli ste už pripravení na to priniesť oheň a zvíťaziť! Tak čo, idete do toho budúci rok s nami?

VIANOČNÝ POZDRAV
Našou poslednou výzvou bude vianočný pozdrav. Napíšte nám list, nahrajte video pošlite fotku. My váš pozdrav uverejníme a vy tak môžete pozdraviť Fénixákov na celom Slovensku. Tešíme sa a prajeme vám len tie najkrajšie Vianoce a veríme, že spolu to zvládneme!

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.