Tento týždeň zamierime na juh našej krajiny, k hraniciam s maďarskými susedmi. Navštívime spolu región Podunajsko, ktorý je situovaný prevažne na území Žitného ostrova a celý je súčasťou Podunajskej nížiny. V minulosti historický región, dnes už región cestovného ruchu tvoria okresy Dunajská Streda, Komárno a časť okresu Nové Zámky. Región patrí k najúrodnejším územiam Slovenska a s jeho rozvojom vždy úzko súvisela voda. S tou sa spájajú tunajšie termálne kúpaliská, lužné lesy, mlyny aj mosty. Ak máte radi bazény, tobogány a teplo, tento región je pre vás dokonalou dovolenkovou destináciou. 

Dunaj je druhou najdlhšou riekou Európy, Gabčíkovo je našou najväčšou vodnou elektrárňou, Žitný ostrov najväčšou zásobárňou pitnej vody v Európe …viaceré Podunajské NAJ sa spájajú práve s vodou. Voda je najdôležitejšou zložkou, ktorú nevyhnutne potrebujeme k životu. My máme to šťastie, že máme vody dostatok, avšak nemusí to tak byť navždy. Vodu si musíme vážiť a šetriť ňou. Pošlite nám fotku alebo nám napíšte ako doma šetríte vodu vy a prečo je to dôležité. Inšpirujte tak aj ostatných! Vaše správy čakáme na sutaze@do-fenix.sk
Zápar tipov nájdete aj tu: https://smeti.sme.sk/c/22408981/patnast-rad-ako-usetrit-vodu-v-domacnosti.html

Do plagátiku sa nám opäť zemstil len zlomok toho čo región Podunajsko ponúka. Preto pridávame odkazy na ďalšie zaujímavé články, kde sa môžete dočítať o tomto kraji viac.
https://www.hauzi.sk/blog/10-toho-najlepsieho-z-regionu-podunajsko
https://tipnavylet.webnode.sk/
https://slovakregion.sk/region-podunajsko
https://dromedar.zoznam.sk/cl/100195/1344398/Zaujimavosti-Podunajskej-niziny