Predstavujeme vám zaujímavú ponuku pre mladých ľudí vo veku 17-28 rokov, ktorí majú chuť byť aktívni vo verejnom živote. Viac informácií sa dočítate nižšie.

Nadácia Zastavme korupciu si vás dovoľuje informovať o spustení prihlasovania na 2.ročník Protikorupčnej akadémie. Ide o trojmesačný bezplatný program pre mladých ľudí vo veku 17-28 rokov. Cieľom je odovzdať mladým ľuďom vedomosti a zručnosti, vďaka ktorým môžu byť aktívni v boji proti korupcii vo svojom meste či obci. Vybraní uchádzači sa môžu tešiť na intenzívny tréning a workshopy s odborníkmi v oblastiach ako verejná kontrola, investigatíva, kritické myslenie, či komunikácia. Následne budú mať možnosť zrealizovať vlastný projekt pod odborným dohľadom. Vďaka našim partnerom sa mladí účastníci budú učiť od tých najlepších: spravodajský portál Aktuality, Investigatívne centrum Jána Kuciaka, satirická show Ťažký týždeň, Akadémia kritického myslenia, Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti, spoločnosť Kreatívne myslenie.

Akadémia svoje brány otvorí začiatkom októbra. Čas na zaslanie prihlášky je do 12.septembra. Z uchádzačov vyberieme 25 najlepších. Podrobnejšie info spolu s prihláškou nájdete na webe: https://komunita.zastavmekorupciu.sk/akademia/
Aktuálne info nájdete aj na sociálnych sieťach – Facebook / Instagram.