22.apríla budú ľudia po celom svete organizovať rôzne aktivity s cieľom upriamiť pozornosť na potrebu ochrany prírody.

Nedávno sme pri príležitosti blížiaceho DŇA ZEME spustili aprílovú výzvu – Ušijeme fénixácky rekord? Máme pre vás však ešte jeden návrh. Čo tak osláviť DEŇ ZEME pozorovaním bociana bieleho? Svoje pozorovania môžete zapisovať prostredníctvom stránky www.bociany.sk a prispieť tak svojou aktivitou k monitorovaniu bocianov bielych na Slovensku.

O tom, ako sa stať dobrým pozorovateľom vtáctva, sa dočítate v príručke Slovenskej ornitologickej spoločnosti, ktorú nájdete pod názvom „Ako sa stať dobrým pozorovateľom vtáctva“ na webovej stránke: http://vtaky.sk/stranka/307-Vzdelavaci-program-Ucime-sa-o-prirode-v-prirode.html.

Nemáte vo svojom okolí bocianie hniezdo? Nevadí, máme pre vás pripravené i ďalšie návrhy aktivít, ktorými môžete osláviť dôležitosť našej planéty. Odkaz na dokument nájdete tu: DEŇ ZEME_aktivity

V prípade, že budete mať záujem o vytvorenie plagátikov, účastníckych listov alebo butónov, radi vám ich pripravíme. Stačí nám napísať email na: spravnecentrum@do-fenix.sk.

Svoje aktivity nezabudnite zdokumentovať a poslať nám fotografie na email: spravnecentrum@do-fenix.sk, my ich prezdieľame na našom webe a sociálnych sieťach.