Už o niekoľko mesiacov nás čaká azda najtradičnejšie fénixácke podujatie, ktoré sa tento rok uskutoční už po šestnástykrát. Celoslovenské stretnutie fénixákov má bohatú históriu, počas ktorej zavítalo na množstvo krásnych miest po celom Slovensku. V roku 2024 sa vráti na miesto, kde sa začala písať jeho hitória – na Sninské rybníky.

16.CSS sa uskutoční 12.-15. septembra 2024 v zariadení Vihorlat Resort neďaleko mesta Snina. Ponesie sa v zaujímavej téme, o ktorú prejavili záujem účastníci minuloročného stretnutia. V evalvačnom dotazníku táto téma získala najviac hlasov a preto sa veľmi tešíme na Vesmír a vesmírny odpad!

Veľmi si vážime, že záštitu nad podujatím prevzala pani Ing. Mária Kulanová, riaditeľka Vihorlatskej hvezdárne v Humennom. Účastníci budú mať možnosť navštíviť hvezdáreň v Kolonickom sedle a dozvedieť sa množstvo fascinujúcich vesmírnych zaujímavostí od odborníkov v tomto odbore.

Súčasťou celoslovenského stretnutia je už tradične aj Detská konferencia SÚ MEDZI NAMI, v ktorej účastníci budú mať možnosť nahliadnuť do kníh v živej knižnici. Knihami budú výnimoční hostia, ktorých mená sú zatiaľ tajomstvom. Môžeme vám ale sľúbiť, že sa rozhodne máte na čo tešiť!

Na celoslovenskom stretnutí nebude chýbať ani Minitalent, diskotéky a hry.

Na príprave celoslovenského stretnutia pilne pracujeme a nedočkavo očakávame vaše prihlášky. Tak neváhajte a pošlite ich do 16.júna 2024 na peter@do-fenix.sk

Prihlášku vo formáte pdf. (vhodnú na tlač) si môžete stiahnuť tu: 16.CSS_Prihláška_pdf.
Prihkášku vo formáte Word (vhodnú na vyplnenie v počítači) si môžete stiahnuť tu: 16.CSS_Prihláška_doc.