Premietaj aj ty s Fénixom2021-03-20T08:29:13+02:00

Počuli ste už o filmovom festivale Jeden svet? Alebo vám niečo hovorí organizácia Človek v ohrození? Jeden svet je medzinárodný festival dokumentárnych filmov pod hlavičkou Človeka v ohrození. Koná sa pravidelne každý rok. Ide o podujatie, ktoré spája kultúru a vzdelávanie, zaoberajúce sa ľudskými právami a globálnymi témami. Ďalšie informácie nájdete na jedensvet.sk.

V spolupráci s ČVO a ich spomínaným festivalom začíname od októbra nový projekt Premietaj aj Ty s Fénixom. Na web dáme ponúkaný film o ktorý nám napíšete na spravnecentrum@do-fenix.sk. My Vám následne zašleme odkaz na stiahnutie alebo DVD s filmom, propagačný plagát a metodický materiál na diskusiu po premietaní.

Ide o dokumentárne filmy, ktoré majú dĺžku 20-40 min. Venujú sa detským právam. Ukážku ste mali možnosť vidieť aj na 9. Celoslovenskom stretnutí Fénixákov.

Prvým filmom v ponuke je NORA SPIEVA PRE SÝRIU od režiséra Elsa von Driela. Film bol natočený v roku 2014 a má český dabing. Je vhodný pre vekovú kategóriu 10+. Nora vo filme rozpráva o tom ako musela opustiť svoj domov a ako aj s rodičmi žijú v utečeneckom tábore v Jordánsku. Dúfa, že raz bude Sýria slobodná a ona si v nej založí umeleckú školu.

Po premietaní by mala nasledovať diskusia, ktorá je dobrovoľná. Ponúkame k nej aj metodický materiál. Po skončení premietania je potrebné vyplniť a zaslať nám späť (čo najskôr) krátky dotazník o premietaní (koľko ľudí sa zúčastnilo, aká bola spätná väzba a pod.).

Organizátori festivalu nám dali k dispozícii aj Tipy pre premietača.

Ak máte záujem o film Nora spieva pre Sýriu napíšte nám na spravnecentrum@do-fenix.sk. My vám ho aj s ďalšími materiálmi zašleme.

 

 

 

 

Články o Premietaj aj ty s Fénixom

Go to Top