Zahraničie2021-03-20T08:29:13+02:00
Ponúkame, alebo vieme sprostredkovať cez našu Maťku :)
– Mládežnícke výmeny, školenia a tábory čo robí FÉNIX alebo je partnerom s inými zahraničnými organizáciami.
– školenia, ktoré sprostredkuje Národná Agentúra. Iuventa.sk -> aktuálne školenia https://www.iuventa.sk/sk/Aktualne-skolenia.alej
– EDS databáza projektov a organizácié https://europa.eu/youth/volunteering_en, treba to prejsť. Problém často je, že projekty nemajú napísané či sú aktuálne, či teraz niekoho hľadajú alebo majú a kedy plánujú hosťovať ďalšieho dobrovoľníka. Takže im treba písať maily a čakať na odpoveď, ktorá však nie vždy príde. Okrem toho sa projekt dá hľadať aj na Facebooku v skupine EVS Vacancy, kde sú aktuálne projekty hľadajúce dobrovoľníka v krátkej budúcnosti, nepostujú tam samozrejme všetky organizácie. Potom sa dá nájsť krátkodobá aktuálna EDS na https://findevs.com/tag/short-term/.
– zaujímavé ponuky sa dajú nájsť aj na stránkach rôznych neziskových organizácií a občianskych zdržení, ktoré majú partnerstvá. Jedna taká organizácia je http://www.adelslovakia.org/.
– skvelé a zaujímavé ponuky sú na http://mladez.sk/ponuka/, sú tam aj slovenské aj zahraničné. Ak aj nie konkrétna ponuka, minimálne sú tam odkazy, ktoré ťa dostanú k organizáciám, ktoré robia aj zahraničné projekty
– ak si študent univerzity, tak samozrejme Erazmus študijný pobyt. Tam detaily treba hľadať na webstránke univerzity. Pre študentov alebo štúdia chtivých sú super ponuky aj  na http://www.saia.sk/.
– workcampy v zahraničí a na Slovensku – s poplatkami (záležia od toho kam sa ide) http://www.inex.sk/
Ak by niekto mal záujem, tak môj gmail (martina48) a ja mu pokojne poviem viac o čom by chcel. Koľko bude v  mojich silách. Prípadne aj skype.

 

Články o Zahraničie

Go to Top