Víťazi Vyskilluj sa „prevzali“ svoju výhru


Etapová hra Vyskilluj sa bola zameraná na rozvoj 4 zručností – čitateľská gramotnosť, digitálne zručnosti, finančná gramotnosť a prezentačné zručnosti. Fénixáci plnili rôzne zadania a realizovali svoje nápady. Víťaz však bol je jeden, a tým sa stal DO FÉNIX Dubnica nad Váhom. Skupina 13 detí a 2 vedúcich prišla vo štvrtok 21.9. do Bratislavy, čím začala ich výhra. Ubytovali sa, naobedovali a hneď ich čakal fotografický workshop pod vedením Moniky Molnárovej, profesionálnej fotografky. Deti sa naučili čo to z histórie fotografie, videli prvú fotografiu na svete, zistili čo je to kompozícia či ISO, ako využívať pri fotení svetlo či rôzny uhly, no a nakoniec si aj samy fotenie vyskúšali. Pracovali vo dvojiciach a na nimi vybrané fotografie mali možnosť získať spätnú väzbu fotografky.

 

 

Neskoré poobedie bolo naplánované v TV Markíza. Pred vchodom už čakal náš Paťo Herman, ktorý nám vybavil VIP prehliadku. Nielenže sme pochodili všetky štúdiá, ale boli sme aj na živom vysielaní, v réžii, v maskérni a v kostymérni. Počas reklamy sa nám pár minút venoval Viktor Vincze a v štúdiu Telerána si deti pokecali s Jarom Zápalom a Lenkou Vavrinčíkovou. Deň plný zážitkov pokračoval slávnostným odovzdaním Zlatého pierka mladým Fénixákom i poďakovania vedúcim, ktorí s deťmi počas etapovej hry úlohy plnili. Večer sme zakončili v Starom meste, kde sme sa navečerali a prešli nočnou Bratislavou.

Po náročnom dni, sme začali v piatok zhurta. Presunuli sme sa do Starého mesta a tam sa začala Mestská hra. Deti hľadali poklad pomocou indícií. Úlohami a otázkami sa o našom hlavnom meste dozvedeli viac ako vedia aj mnohí jej obyvatelia. Na konci hry získali heslo, ktoré predstavovalo miesto, kde si svoj vytúžený poklad nájdu. Posledné chvíle programu strávili pri nábreží Dunaja oddychom a nákupmi suvenírov ;).

 

Za realizáciu podujatia ďakujeme: